Щодня ми використовуємо сотні пакетиків. В магазинах більшість покупців просто змітають їх: по пакетику на кожну одиницю товару і, звісно, потім все кладемо в один великий пластиковий пакет. Вдома вони непотрібною грудою десь пиляться або йдуть до смітника. В середньому пластиковий пакет використовується протягом 12 хвилин.
Українська сім’я ходить за покупками приблизно 2-3 рази на тиждень, за раз використовується щонайменше 3 пакети, 30 пакетів на місяць – це мінімум. За рік це вже 350! А ви знали, що вам достатньо всього однієї еко-сумки?
Існує багато альтернатив пластиковим пакетам:
• Паперові пакети будь-якого розміру;
• Еко-сумки;
• Плетені авоськи;
• Пакети з крафт-паперу;
• Мішки із тканини.
Зменшити кількість сміття кожен з нас може вже сьогодні. Наразі у Львові активізують боротьбу з поліетиленовими пакетами. Торгівельним мережам рекомендують пропонувати покупцям альтернативу – паперові пакети та багаторазові сумки й розробити програму заохочень. Департамент економічного розвитку державної міської ради повинен створити пункти прийому поліетиленових пакетів. А також розповісти школярам про шкоду поліетилену для людини та навколишнього середовища.

Пластикові пакети виготовляються із поліетилену (ПЕ). Вони з’явилися у середині 50-х років в Америці й одразу ж завоювали величезну популярність. Однак, вже весь світ усвідомив, якої шкоди вони наносять екології.

ТРОХИ СТАТИСТИКИ

Пластикові пакети виготовляються із поліетилену (ПЕ). Вони з’явилися у середині 50-х років в Америці й одразу ж завоювали величезну популярність. Однак, вже весь світ усвідомив, якої шкоди вони наносять екології.
• Природнім шляхом пакети розкладаються від 100 до 500 років.
• Якщо ми об’єднаємо усі пластикові пакети у світі разом, вони обігнуть земний шар 4200 разів.
• 4 трильйони пакетів на рік використовується у світі. Вони вбивають 1 млн пташок; 100 тисяч морських ссавців та незлічені косяки риб.
• 6 млн. 300 тис. тонн сміття, частину якого складає пластик, щорічно скидається у Світовий океан.
• Дослідницька організація «Альгаліта» (AMRF) дійшла до висновку, що ¼ частина водяної поверхні покрита плаваючим пластиковим сміттям.
• А за даними Всесвітньої суспільної організації «За природу» щорічно від пластикових пакетів лише у Ньюфаундленді вмирає понад 100 тисяч китів, тюленів та черепах.

ЩО Ж РОБИТИ?

Спалювати поліетиленове сміття небезпечно. У процесі горіння в атмосферу викидається величезна кількість канцерогенів, які забруднюють повітря та руйнують озоновий шар.Вторинна переробка відходів розвинута слабо. За даними екологів, через неї проходить лише 1 відсоток поліетилену на планеті.
Якщо б всього одна людина використовувала протягом свого життя лише перероблені пластикові пакети, вона б допомогла знищити 22000 поліетиленових пакетів з навколишнього середовища.Щоразу, купуючи пластиковий пакет, людина свідомо чи ні, приносить шкоду екології, але цьому ж можна запобігти!

ВСЕСВІТНЯ ПРАКТИКА

Вже близько 40 країн ввели заборону або обмеження на продаж та виробництво пластикових пакетів.

Данія: ще у 1994 році введено податок на безкоштовну роздачу поліетиленових пакетів у торгівельних закладах. Після введення плати за поліетилен, його популярність у покупців знизилася на 90%.
Німеччина: утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збір і вторинну переробку відповідають продавці та розповсюджувачі.
Ірландія: після підвищення ціни на пакети, їх споживання зменшилося на 94%. На зміну їм прийшли багаторазові сумки із тканини.
Танзанія: штраф за виробництво, імпорт та продажу пластикових пакетів – 2000 доларів та рік в’язниці. Їх ввіз на Занзібар – заборонений.
Великобританія: восени 2004 року були запущені перші у світі біорозкладні пакети для хліба, які протягом 4 років повністю розкладаються на вуглекислий газ та воду.
Фінляндія: у торговельних точках розміщені автомати, які приймають використані поліетиленові пакети на переробку.

Автор ertec