Екологічні стартапи в Україні

В Україні дуже багато талановитих людей, які хочуть робити наше життя не лише більш зручним, але і більш екологічним. Адже ні для кого не секрет, що природні ресурси рано чи пізно закінчаться, і в наших інтересах наслідувати Європейські країни, які вкладають величезні кошти у розробку екостартапів. А ми продовжуємо знайомити вас із найцікавішими екопроектами нашої країни.

Recycle Map - навчально-інформаційна ініціатива для заохочення сортувати сміття

Оскільки культура сортування та вторинної переробки побутових відходів дуже мало розвинена у нас, то все сміття вивозиться на полігони. Їх сумарна площа займає десятки тисяч квадратних кілометрів і перевищує показники всіх країн Західної Європи разом узятих! Годі й казати, яку шкоду наносять такі звалища екології. Recycle Map – крок назустріч любові до нашої планети.

Цей український стартап становить собою мапу, на якій кожен зможе знайти найближчий пункт здачі вторинної сировини, що є дуже актуальним сьогодні, адже багато людей просто не знають, куди можна здати старий одяг, наприклад, чи батарейки. У пунктах, нанесених на карту, можна здати як поширені типи відходів (скло, папір, пластик, батарейки), так і специфічні, наприклад, шини, відпрацьовані моторні оливи чи люмінесцентні лампи.

FlushWave — система повторного використання технічної води

Питна вода стала для людства дійсно скарбом: щоб добути її, потрібно рити підземні свердловини, часто глибиною в сотні метрів на відстані сотні кілометрів, або перекривати ріки для створення водосховищ. Щоб отримати чисту, підготовлену воду, витрачається багато ресурсів, електроенергії. І ось, коли цей цінний скарб – чиста вода – нарешті попадає до наших домівок… що ми робимо? Зливаємо її в унітаз! Система FlushWave покликана зекономити споживання води, а, значить, наші гроші. Система використовує відпрацьовану воду з умивальників, ванн, душових для зливу унітазів.

FPnn - платформа для виявлення пожеж та вирубки лісів

Проект FPnn - це платформа для виявлення пожеж і незаконної вирубки лісів за допомогою аналізу даних із супутників і метеостанцій. Основна мета проекту — знизити втрати, які наносяться пожежами та незаконною вирубкою лісів.

WaterCloud - пристрій для збору води з повітря

WaterCloud - пристрій збирає конденсат води із повітря. За словами авторів проекту, навіть у пустелі в повітрі є близько 15% води. Для нашого клімату — це приблизно 50-60%. Зібрана вода проходить кілька стадій очищення, після чого її можна пити!