Українські «зелені» стартапи

Зараз особливої популярності набувають соціальне підприємництво та екостартапи. Нарешті ця «зелена» мода дойшла і до України. Розповідатимемо вам про найцікавіші з них.

Одноразові зубні щітки Effa з паперу

Щоденно готелі та авіалінії викидають в смітник приблизно 6 тонн пластику, що забруднює повітря та світовий океан. Щітки Effa вирішують цю проблему. Вони виготовлені з переробленого паперу та екологічно чистих матеріалів, що не наносять шкоди природі, - стильно та дешево! Навіть упаковка виготовлена із вторинних матеріалів та розчиняється у воді. Цей стартап увійшов у п’ятірку переможців конкурсу Clim@, що проходив у Німеччині – це конкурс для інноваційних підприємств та проектів у сфері стійкої енергетики або ресурсозбереження.

Go-ToU — мережа безкоштовних зарядних пристроїв для електромобілів

Ми живемо в епоху початку електромобільної революції, все більше виробників заявляють про повний перехід на екологічні мобілі вже в найближчі 10 років. Наразі Україна входить у п’ятірку в світі за процентним приростом електрокарів.Питання - наскільки швидко розвиватиметься інфраструктура зарядних пристроїв – є сьогодні першорядним. Зараз більшість власників електромобілів заряджають машини вдома вночі. Щоб населення швидше адаптувалося до змін – без шкідливих вихлопних газів, дорогого бензину, і йшло вперед з усім світом в майбутнє до екологічних автомобілів, публічні зарядні станції – musthave для країни.
Ідея працює так: володар електрокару відпочиває у кафе або кінотеатрі, а його чотириколісний друг заряджається тут же. Для цього команда Go-ToU пропонує закладам за власний кошт встановити зарядні пристрої, а Go-ToU забезпечить потік нових клієнтів через свій мобільний додаток. Для максимально зручного використання мережею, пропонується забронювати місце та час зарядки, щоб попередити черги та невдоволення клієнтів.

Leaf&Roof — ферма для вирощування овочів на даху

Населення Землі стрімко зростає, а традиційне сільське господарство не в змозі задовольнити попит на продукти.
Високоефективна ферма Leaf&Roof допоможе вирішити цю проблему, вирощуючи овочі та зелень на дахах столиці. Дивно? Проте в таких містах, як Нью-Йорк, Чикаго та Монреаль це вже не новина. Приваблива ціна, насичений смак, найкраща якість незалежно від сезону - така мета у авторів стартапу!