Промислові відходи

Зростання населення Землі призводить до збільшення обсягів промислового виробництва. Невпинно зростає кількість відходів, яка часто значно перевищує обсяги самих продуктів виробництва.

До них відносяться відходи, що продукуються в результаті виробничих і технологічних робіт. Найбільш небезпечними є відходи, що містять важкі метали (хром, свинець, нікель, кадмій, ртуть). Переважно це відходи підприємств чорної і кольорової металургії, хімічної промисловості, машинобудування і гірничо-хімічні комбінати. До промислових відходів можна також віднести будівельне сміття, яке з'являється в результаті виробництва будівельних і оздоблювальних матеріалів (лакофарбових, теплоізоляційних та ін.), при зведенні будинків і споруд, а також під час проведення монтажних, оздоблювальних, облицювальних і ремонтних робіт.

Промислові відходи поділяють на:

  • Рідкі
  • Тверді
  • Токсичні

Ступінь небезпеки промислових відходів варіюється від нешкідливих матеріалів (пісок) до дуже токсичних (діоксини). Важливо розуміти, що вони негативно впливають не тільки на атмосферу, а й на водні ресурси планети. Скидання виробничого сміття в стічні води призводить до забруднення вод Світового океану, що, в свою чергу, знижує біологічну продуктивність і негативно впливає на клімат Землі в цілому. Терміни розкладання будівельного сміття (залишки деревини, гіпсокартону, металу, бетону, тощо) досить великі. Наприклад, уламки цегли можуть пролежати в грунті до 100 років.

Людина є також частиною екосистеми, а тому підлягає згубному впливу промислових відходів. За останні роки з'явився цілий ряд захворювань (алергічних, ендокринних, токсичних), які викликаються дією хімічних речовин в результаті промислового виробництва.

Варто відзначити, що правильна переробка і утилізація сміття є прерогативою спеціалізованих організацій, що мають ліцензію на таку діяльність.

Компанія «Екологічні переробні технології» має всі необхідні ліцензії та потужності для транспортування, утилізації та знешкодження промислових відходів будь-якого рівня токсичності.