Медичні відходи

Медичні відходи накопичуються у лікарнях, фармкомпаніях та в наших домівках (наприклад, зіпсовані ліки чи бинти). Вони включають:

  • відходи з інфекційних відділень лікарень
  • матеріали із лабораторій та фармацевтичних виробництв
  • тканини і частини тіла з операційних
  • медикаменти з давнім терміном придатності
  • вироби медичного призначення
  • залишки мікстур і таблеток
  • пакувальні матеріали різних ліків, тощо.

В Європі поводження з медичними відходами давно є невід’ємною частиною системи охорони здоров’я, а також стандартів якості надання медичних послуг та безпеки медперсоналу.

Медичні відходи, виходячи зі ступеня їх небезпеки, а також негативного впливу на екологію поділяють на наступні класи:
А - не представляють небезпеки
Б - потенційно небезпечні
В - вкрай небезпечні
Г - токсикологічно небезпечні
Д - радіоактивно небезпечні

Значна частка медичних відходів, які щодня накопичуються у лікарнях великих міст, - це небезпечні речовини, які можуть містити в собі мікроорганізми патогенного характеру. Якщо такі відходи просто викидати на полігони, то великий ризик розповсюдження бактерій і в результаті - спалаху різноманітних епідемій. Питання їхньої утилізації стоїть дуже гостро, адже від того, як утилізують медичні відходи, залежить стан екології навколишнього середовища та здоров’я населення.

Важливо! Спалювання медичних відходів вивільняє в атмосферу сильні канцерогени - фурани і діоксини від сполук хлору, а спроба поховання матеріалів, що містять важкі метали, може обернутися потраплянням в навколишнє середовище біоакумулятивних небезпечних речовин.

Згідно з санітарно – епідеміологічними нормами, медичні відходи підлягають внутрішньому обліку, централізованому збору і утилізації, що проводиться виключно ліцензованими організаціями.

Компанія «Екологічні переробні технології» має всі необхідні ліцензії та потужності для транспортування, утилізації та знешкодження медичних відходів будь-якого класу небезпеки.