Київська фірма хоче заробити на токсичних відходах вінницького заводу-банкруту

Вінницька міська рада заплатить 340 тисяч гривень з міського бюджету за утилізацію небезпечних промислових відходів вінницького заводу-банкруту «Термінал».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація

За результатами конкурсу на сайті публічних закупівель Prozorro, найімовірніше, що тендер виграє київське підприємство «Екологічні переробні технології» , яке надало найбільш вигідну пропозицію, ніж його конкурент ТОВ «НДІ «Укрекопроект» із Запоріжжя.

Київська фірма готова вивезти, транспортувати і утилізувати відходи вінницького заводу (що збанкрутував ще наприкінці 90-х років) на 150 тис. гривень дешевше від оголошеної початкової вартості послуг (497 тис. гривень).

Наразі підприємство очікує рішення тендерного комітету. Оголошення про проведення відкритих торгів на сайті публічних закупівель розмістив департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. Відповідно до документації, утилізації потребують майже 120 тонн відходів.

Вони і досі перебувають на території збанкрутілого заводу. На вигляд це різнокольорові порошки. Для того, аби визначити, наскільки вони токсичні та небезпечні для здоров'я людини, зразки цих речовин відбирали та направляли на експертизу у лабораторію Київського політехнічного інституту.

За результатами цих досліджень, до складу відходів, що зберігаються на «Терміналі» , входять такі хімічні елементи як Сu (мідь), Fe (залізо), Cr (хром), Si (кремній). Речовини віднесли до третього рівня небезпеки.

За словами колишніх працівників заводу, фактично це чотири види солей, які використовували під час виробничого процесу. А саме, відпрацьовані солі, що залишилися після процесів травлення та гальванообробки.

Токсичність цих речовин досить низка, кажуть працівники.

Небезпечні порошки з території вінницького заводу мають вивезти та утилізувати до першого вересня поточного року. Втім, чи відбудеться закупівля, яку оголошують не вперше, наразі невідомо.

Ще у травні мова йшла про виділення з обласного бюджету 300 тисяч гривень на утилізацію гальванічних шлангів, що залишились лежати на території збанкрутілого заводу.